Otulacze wełniane spełniają funkcję warstwy nieprzepuszczalna na wkład chłonny. Jako część absorbującą możemy użyć formowanki, prefoldu, tetry złożonej w prostokąt lub też w samolot i zapiętej na klamerkę, bądź innego wkładu chłonnego.
Nasze otulacze są zawsze szyte z dwóch warstw wełny lub dzianiny wełnianej, z czego powłokę wewnętrzną zawsze stanowi merino, ze względu na swoją miękkość. Dodatkowym ich atutem jest brak przeszyć w kroku, co sprawia, że gumeczki nie odciskają się w pachwinkach, a wełniaczek zgrabnie przytrzymuje zawartość.
Dwurzędowy system nap pozwala na utrzymanie otulacza w miejscu, nie uciskając przy tym brzuszka ruchliwego malca.
Regulacja długości sprawia, że z naszych otulaczy można korzystać przez cały okres pieluchowania, od narodzin do odpieluchowania.

Aby wełniak nie przeciekał po kontakcie z wilgotnym wkładem, należy uwzbogacić włókna  dzianiny. Kiedy wełna nasiąka lanoliną, jej właściwości się zmieniają. Tkanina nie absorbuje wilgoci, nie przyjmuje również zapachów. Cząsteczki wody, które zbierają się wewnątrz i na zewnątrz w postaci pary, uwalniane są do powietrza, a otulacz pozostaje suchy, bezzapachowy i przyjemny w dotyku. 
Kurację lanolinową należy odnawiać co jakiś czas, kiedy cząsteczki lanoliny się wypłuczą, a wełniaczek zaczyna przeciekać.